Powiat wsparł kolejne stowarzyszenia

Data: 29-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat wsparł kolejne stowarzyszenia Kolejne Stowarzyszenia działające w powiecie pilskim otrzymały dotacje na ciekawe przedsięwzięcia, które organizują.

W ubiegłym tygodniu w ramach tzw. „małych grantów” na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej starosta pilski Eligiusz Komarowski podpisał umowę z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów działającym w Szkole Policji w Pile. Stowarzyszenie otrzymało dotację na organizację pikniku z okazji Dnia Dziecka dla służb mundurowych, który niebawem odbędzie się na terenie Szkoły Policji. Wezmą w nim udział rodziny pracowników Szkoły Policji, Komendy Powiatowej Policji w Pile i strażaków z KP PSP w Pile.

Stowarzyszenie to było 25., któremu w tym roku Zarząd Powiatu przyznał dotację w ramach tzw. „małych grantów” na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej.
Dodatkowo, na zadania z zakresu turystyki, wsparcie otrzymały 3 stowarzyszenia.
Od początku roku Zarząd Powiatu poprzez „małe granty”, przyznał stowarzyszeniom z terenu Powiatu Pilskiego dotacje na łączną kwotę 50 830 zł.

W poniedziałek natomiast, 29 maja, starosta pilski Eligiusz Komarowski podpisał umowę z przedstawicielami OSP Pokrzywnica, którzy 9 czerwca organizują gminne zawody sportowo-strażackie o puchar wójta gminy.
OSP Pokrzywnica to z kolei jedno z 56 stowarzyszeń, które otrzymało dotację w ramach rozstrzygniętego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki.

Zarząd Powiatu na ten rok przyznał stowarzyszeniom wyłonionych w ramach konkursu łączną kwotę 522 700 zł.
- W miarę naszych możliwości wspieramy aktywność i integrację naszych mieszkańców. W powiecie pilskim działa już ponad 530 różnych stowarzyszeń, a nasze finansowe dla nich wsparcie jest jedno z najwyższych w Wielkopolsce – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.