Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Festyn Strażacki już w niedzielę na stadionie przy Okrzei w Pile. Zapraszamy!

Data: 14-05-2018    Drukuj     Udostępnij

Festyn Strażacki już w niedzielę na stadionie przy Okrzei w Pile. Zapraszamy! To będzie fajny rodzinny piknik dla każdego. 20 maja, czyli już w najbliższą niedzielę, na stadionie przy Okrzei w Pile zaprezentują się nie tylko profesjonalne służby strażackie, ale także drużyny OSP z całego powiatu pilskiego. Do tego zagrają orkiestry dęte, a maluchy będą mogły skorzystać z darmowych zabaw na dmuchanych zamkach.

Zapowiada się bardzo gorąca atmosfera. Na stadionie pojawi się ciężki sprzęt strażacki jak i lżejsze wozy.

Zarówno strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej jak i druhowie z OSP przygotowali również widowiskowe pokazy ratownicze. Będzie można podziwiać ich w akcji, na przykład podczas cięcia samochodu…  A strażacy z Kaczor pokażą jak produkują pianę.  

Na pewno wielu uczestników z przyjemnością wysłucha też orkiestr dętych, odbędzie się bowiem Turniej Orkiestr Dętych Regionu Nadnoteckiego o Puchar Starosty Pilskiego. Będzie też okazja popatrzeć na występy mażoretek.

Dla małych dzieci atrakcji też nie zabraknie. Główną będą dmuchane zamki i to za darmo! Przeprowadzone zostaną też warsztaty plastyczne – zabawa w drukowanie. Dzieci będą mogły same „wydrukować” ilustracje dotyczące pracy Straży Pożarnej przy pomocy nietypowych akcesoriów.

Będzie też się czym posilić i ugasić pragnienie. A na koniec na scenie wystąpi zespół AM z Wyrzyska, który zawsze podrywa widownię do tańca.

Podczas festynu będzie możliwość wsparcia budowy pilskiego hospicjum. Będzie stoisko Szkoły Policji, Okręgowej Izby  Pielęgniarek i Położnych, które będą wykonywać badania poziomu cukru, mierzyć ciśnienie krwi. Będzie dietetyk, terapeuta od terapii uzależnień.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców Piły jak i całego powiatu pilskiego na to wydarzenie. Warto to niedzielne popołudnie spędzić wspólnie na stadionie przy Okrzei w Pile. A strażacy zawsze gwarantują interesujące pokazy i dobrą zabawę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Piknik zacznie się o godzinie 14.