Kaczorska Dziesiątka za nami. Trasa łatwa nie była

Data: 22-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kaczorska Dziesiątka za nami. Trasa łatwa nie była Było słonecznie, ale nie upalnie. Pobiegli nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Tradycyjnie biegaczom towarzyszyli kijkarze. Grała orkiestra, a stołówka pracowała pełną parą. Tak było na Kaczorskiej Dziesiątce – drugim etapie cyklu „Biegaj z nami 2018” - wydarzeniu pod patronatem Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego, który wystartował zawodników.  
 
Dziesięciokilometrowa trasa, którą pokonało ponad trzystu biegaczy, nie należała do łatwych. Start w Równopolu, tuż za przejazdem kolejowym, następnie długa, prowadząca do Kaczor prosta. Później ostry skręt w lewo i bieg w pełnym słońcu w kierunku Morzewa. Dalej dwa dość trudne podbiegi i spotkanie z mieszkańcami Rzadkowa. Wreszcie niekończący się, wyczerpujący finisz w Równopolu. Ale zawodnicy jak zawsze świetnie dali sobie radę!
Najszybciej do mety dotarli:
Łukasz Wirkus, Kamil Linka i Marcin Zagórny.
Wśród pań:
Antonina Wirkus, Sara Gawlak oraz Michalina Makowiecka.
W kategorii powiat do mety najszybciej dobiegli:
Tomasz Marciniak, Marcin Starszak i Tomasz Kuster.
Wśród pań:
Bożena Luc, Barbara Przewoźniak i Natalia Michalska.
W krótszym, ale również wymagającym marszu nordic walking niespodzianki nie było, wygrał Sebastian Rajewski, wśród pań tryumfowała Agnieszka Janecka.
Organizatorom z Kaczor należą się duże ukłony za wspaniałe przygotowanie trasy i oprawę.
 
Zapisz się na newsletter