Wychodziła medal w deszczu

Data: 08-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wychodziła medal w deszczu

Po raz pierwszy od wielu lat na ulicach miasta Piły odbyły się oficjalne zawody w chodzie sportowym. W deszczową sobotę kilkudziesięciu zawodników z całego kraju uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów oraz w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym. Głównym organizatorem zawodów był Pilski Ludowy Klub Sportowy Gwda. Zgodnie z przypuszczeniami, lekkoatletki PLKS należały do wyróżniających się postaci podczas sobotniej imprezy. Złoty medal na dystansie 20 kilometrów zdobyła osiemnastoletnia Joanna Bemowska, mieszkanka Śmiłowa i uczennica Zespołu Szkół im. S. Staszica w Pile, natomiast jej starszej koleżance, Justynie Świerczyńskiej zabrakło zaledwie 25 sekund do uzyskania klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

Najbardziej utytułowanym sportowcem spośród wszystkich uczestników zawodów był Łukasz Nowak, reprezentant AZS Poznań, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie zajął dziewiąte miejsce na dystansie 50 kilometrów. W Pile przeszedł trasę dziesięciokrotnie krótszą, ale mimo to wypracował ogromną przewagę.

W rozpoczęciu Mistrzostw wziął udział Starosta Pilski Mirosław Mantaj, który był jednym z fundatorów pucharów wręczonych zwycięzcom na podium. Zarówno włodarz Powiatu, jak i pozostałe osoby zaangażowane w przygotowania i przebieg imprezy, z organizatorami na czele, powinny być zadowolone. Zawody mogły się podobać i warto, aby stały się wydarzeniem cyklicznym.