Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Medale i rekordy życiowe naszych lekkoatletów

Data: 12-02-2018    Drukuj     Udostępnij

Medale i rekordy życiowe naszych lekkoatletów Lekkoatleci dwóch pilskich klubów Gwardii i Gwdy z powodzeniem startowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend odbyły się w Toruniu. W sumie nasi zawodnicy zdobyli cztery medale.

Nie zawiodła liderka klubu Klaudia Adamek, która w biegu na 60 m wywalczyła srebrny medal, ustanawiając świetny rekord życiowy 7,37. Jest to dzisiaj ósmy wynik na świecie w kategorii juniorek! Minimum wymagane przy starcie na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Birmingham wynosi 7,30, co tylko potwierdza świetną formę podopiecznej trenera Romana Marciniaka.

Klaudia Adamek zdobyła jeszcze brązowy medal w biegu na 200 m, z wynikiem 24,47. A zwyciężczyni w tej konkurencji, Martyna Kotwiła z Radomia, w tym biegu poprawiła własny rekord Polski na 23,87.

W finałowym biegu na 400 m wystartowała z kolei Susana Lachele, zajmując w nim trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 56,19. W finale B biegu na 400 m Patrycja Adamek zajęła trzecie miejsce, a ogólnie dziewiąte z rezultatem 59,14. Gratulacje dla zawodniczek i trenera Romana Marciniaka za medale.

W zawodach startowały też chodziarki na dystansie 3000 m juniorek. Nasza zawodniczka Marta Kamińska z czasem 16:36,61,  zajęła siódme miejsce,  a Katarzyna Strógarek była dziesiąta (17:20,84). 

Lekkoatleci Gwdy również mieli udany występ na mistrzostwach w Toruniu. Bohaterem ekipy był Dawid Borowik, mieszkaniec Białośliwia, uczeń LO Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.  Podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego. Nasz zawodnik w świetnym stylu wywalczył brązowy medal w biegu na 300 m w kategorii juniora młodszego, ustanawiając przy tym rekord życiowy 35,09 sek.  Spełnił tym samym kryteria Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Kadry Narodowej Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Buenos Aires. Zawodnik Gwdy ma teraz realne szanse wystartować w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 m.

Wyniki pozostałych zawodników Gwdy: Piotr Konek, w chodzie na 5000 m juniorów młodszych zajął  5 miejsce z rezultatem 28:02,59, Radosław Sójka, w chodzie na 5000 m juniorów był siódmy (26:41,59) a Agata Trzaskalska, zwyciężczyni finałowego biegu B,  w klasyfikacji generalnej, zajęła dziewiąte miejsce w biegu płotkarskim na 60 m, z wynikiem 9,03 sek. Miłosz Szmyt zajął dziesiąte miejsce w chodzie na 5000 m juniorów (29:37,19), w biegu na 2000m juniorek młodszych Hanna Krajewska była czternasta (7:05,28), a 24. miejsce w biegu na 2000 m juniorów młodszych zajął Mieszko Tobera (6:02,07). Zawodnikom gratulujemy!

Należy dodać, że tak wielu sukcesów by nie było, gdyby nie nakłady Powiatu Pilskiego na sport dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku była to kwota około 650 tysięcy złotych!