Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wawelskiej

Data: 09-02-2018    Drukuj     Udostępnij

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wawelskiej Starosta Pilski informuje, że 9 lutego 2018 roku, biorąc pod uwagę opinię m. in. naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile, zatwierdził aneks do projektu czasowej organizacji ruchu na ulicy Wawelskiej.

Dementuje jednocześnie informacje zamieszczone 6 lutego br. na stronie Urzędu Miasta Piły (powielone następnie przez lokalne media), iż „nowa organizacja planowo ma zostać wprowadzona najpóźniej 11 lutego” i  „Według nowego projektu ul. Wawelska od zjazdu z drogi krajowej nr 11 w kierunku do Kaczor stanie się dwukierunkową”.
 
Wykonawca prac związanych z przebudową ulicy Wawelskiej złożył bowiem 6 lutego br. do  Powiatowego Zarządu Dróg w Pile wniosek, który dotyczył wyłącznie zmiany organizacji ruchu na odcinku ze zjazdu z obwodnicy DK nr 11 na ul. Wawelską w kierunku Kaczor. We wniosku stwierdził, że ruch będzie odbywał się jednostronnie.

Zatem dojazd do Piły z kierunku Kaczor nadal będzie możliwy tylko ulicą Młodych, natomiast z Piły do Kaczor będzie można dojechać również ulicą Wawelską, jednakże jedynie ze zjazdu z obwodnicy DK nr 11 na ul. Wawelską skręcając w prawo.

Jak poinformował Mateusz Antoniak, kierownik budowy z ramienia firmy Trakcja PRKiL S.A, zmiana ruchu zostanie wprowadzona najprawdopodobniej od poniedziałku, czyli 12 lutego 2018r. O konkretnej dacie i godzinie poinformujemy, kiedy pojawi się oznakowanie nowego kierunku ruchu, nowymi znakami drogowymi.

Szczegółowe dokumenty publikujemy poniżej.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Wawelskiej jest realizowana ze środków publicznych: funduszy europejskich, budżetu gminy Piła oraz Powiatu Pilskiego. Funkcje inwestora pełni gmina Piła.