Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Gramy z Orkiestrą! Zagraj z nami, zapraszamy!

Data: 09-01-2018    Drukuj     Udostępnij

Gramy z Orkiestrą! Zagraj z nami, zapraszamy!
Czas akcji: druga niedziela stycznia. Miejsce akcji: Piła i okolice. Wydarzenie: 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy TAKI Finał, bowiem nie zdarzyło się wcześniej, aby powstał w Pile sztab, którego szefem jest starosta. Jego siedzibą będzie Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile.

- Nasz cel jest jasny: chcemy pozyskać jak najwięcej pieniędzy na leczenie noworodków. Chcemy, żeby tego dnia nasze serca zagrały zgodnym rytmem. Pragnę podkreślić, że przez ponad 20 lat sam Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt za przeszło 1 mln zł. Można więc śmiało powiedzieć, że to, co wrzucimy do puszki, pośrednio wróci również do nas. Nasz sztab przygotował w Pile cztery lokalizacje i wciąż pracuje nad piątą. Co ważne, nie skupiamy się tylko na Pile, ponieważ nasi wolontariusze będą m.in. w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku, który przed wieloma laty otrzymał od Fundacji karetkę – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

O jakich lokalizacjach mowa? Dwie z nich znajdą się w galeriach handlowych VIVO! i Atrium Kasztanowa. Pierwsza zaprasza na 12:00. Wystąpią młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury Iskra, zatańczą Seniority, swoje pięć minut będzie też mieć stowarzyszenie Spełniamy Marzenia. Centrum Calypso zaprosi na ćwiczenia fitness, a punktualnie o 16:00 coś na deser: Future Folk ze Stanisławem Karpiel – Bułecką na czele!

Atrium Kasztanowa zagra w Orkiestrze już o 11:00. W galerii przy Powstańców Wielkopolskich licytacje poprowadzi modelka Jagoda Judzińska. W centrum handlowym odbędą się również pokazy sztuk walki, występy wychowanków MDK Iskra, a o 14:00 koncert kojarzonego przede wszystkim ze środowiskiem bluesowym zespołu Nadmiar. Między 15:00 a 17:00 serce Orkiestry w Kasztanowej zabije wewnątrz ringu bokserskiego, w którym licytacje poprowadzi zawodowy anonser.

O 14:00 emocje wypełnią po brzegi halę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile (ul. Podchorążych), gdzie odbędzie się koszykarski mecz gwiazd. Zaprezentują się i zagrają razem z publicznością: mistrzyni olimpijska Natalia Madaj, wielokrotny mistrz świata na żużlu Jarosław Hampel, zawodnik MMA Marcin Wójcik, czy znany z telewizji Dominik Strzelec. Gwiazdy, wsparte między innymi starostą Eligiuszem Komarowskim, zmierzą się z wszystkimi grupami trenującymi w pilskim Baskecie, który całość wydarzenia pilotuje.

Trzy godziny później, o 17:00, ożyje stadion przy Okrzei w Pile, gdzie czeka nas jedyny w swoim rodzaju zimowy piknik z ciepłym posiłkiem dla każdego oraz z wieloma innymi atrakcjami. Jakimi? Na przykład turniejem siłowania na rękę. Będą też koncerty i – rzecz jasna – licytacje. Na scenie pojawią się między innymi: zespół AM (disco polo), Krzysztof Koniarek (śląskie szlagiery), Samba Planet (koncert na bębnach) oraz Dawid Nitecki (Must be the Music). O godzinie 20:00 czeka nas tradycyjne światełko do nieba, któremu na stadionie dodadzą blasku ufundowane przez VIVO! lampiony.  

Lista pozycji do licytacji jest coraz bogatsza i cały czas otwarta. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na Facebooku WOŚP Miasto Piła. Do zlicytowania będzie między innymi złote orkiestrowe serduszko z 1996 roku, jak również lot helikopterem dla sześciu osób. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się internetowa aukcja o jeden dzień pracy starosty pilskiego. Zwycięzca tej zabawy będzie mógł zatrudnić Eligiusza Komarowskiego w swojej firmie. Licytacja już trwa na portalu Allegro i skończy się 18 stycznia.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zagrajmy wspólnie dla noworodków!