Artyści na dorocznym salonie

Data: 29-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Artyści na dorocznym salonie Już po raz 41. w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych otwarty został Salon Pilski ART. Jest to wydarzenie, które w sposób wyjątkowy promuje twórczość artystów naszego powiatu i regionu. Stanowi też doskonałe podsumowanie rocznej pracy pilskiego środowiska artystycznego a także BWAiUP, sztandarowej placówki kultury powiatu pilskiego.

- Tradycyjnie, Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, szczycące się przeszło 40-letnią historią, zaprosiło do udziału utytułowanych twórców, wywodzących się z różnych generacji i przeżywających kontakt ze sztuką na swój indywidualny sposób. Dziś wszystkich, mimo dzielących różnic, łączy potrzeba wymiany doświadczeń, a nade wszystko chęć zaprezentowania wspaniałego dorobku artystycznego. Artystom i organizatorom dziękuję za nieustanne upiększanie świata i uświadamianie, że człowiek to nie tylko ciało, ale przede wszystkim dusza, z całą swoją głębią i zagadkowością. Wierzę, że rok 2018 przyniesie każdemu z Państwa wiele radości i twórczych sukcesów – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Na Salonie prace prezentuje 46 twórców związanych z regionem północnej Wielkopolski. Zaproszone do udziału w przeglądzie indywidualności tworzą wielopokoleniową, różnorodną mozaikę postaw twórczych.

- Współistnieją tu obok siebie diametralnie różne koncepcje estetyczne i światopoglądowe. Daje to możliwość szerokiej konfrontacji zjawisk artystycznych występujących we współczesnej plastyce. Myślę, że i na tej wystawie zarówno artyści jak i odbiorcy sztuki doznają wielu niezapomnianych wrażeń w sferze estetycznej i duchowej – dodał Tadeusz Ogrodnik, dyrektor BWAiUP w Pile.

Podczas wernisażu, który odbył się 29 grudnia, medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” uhonorowany został artysta plastyk Andrzej Podolak, długoletni dyrektor BWAiUP w Pile. Wernisaż swoim koncertem uświetniła pianistka Jolanta Reszelska. Wystawę można oglądać do połowy lutego 2018 roku. Zapraszamy!

Uczestnicy wystawy:

Janusz Argasiński, Alfred Aszkiełowicz, Wojciech Beszterda, Małgorzata Biała, Paulina Brodowska, Marian Cabański, Ryszard St. Dereżyński "Ryś", Ewa Gosiewska-Borowiecka, Danuta "Dagry" Grabowska, Robert Judycki, Zofia Kawalec-Łuszczewska, Anna Kluza, Edward Kreft, Henryk Król, Wacław Kubski, Anna Lejba, Hanna Janina Łastowska-Semrau, Rafał Łuszczewski, Agnieszka Malinowska-Kołcon, Paula Marinelli, Andrzej Masianis, Marta Mrówka, Joanna Naranowicz, Krystyna Noska, Tadeusz Ogrodnik, Katarzyna Olter, Lucyna Pach, Marcin Paprota, Tomasz Perlicjan, Barbara Pierzgalska-Grams, Danuta Pisarek “Dassara”, Andrzej Podolak, Ewa Podolak, Stanisław Pręgowski, Bogusława Różańska, Ewa Rudnicka, Piotr Spek, Danuta Szymaś, Marta Tomaszewska-Gruszka, Andrzej Tomaszewski, Agnieszka Ulanowska, Elżbieta Wasyłyk, Iwona Widawska-Kubska, Renata Wojnarowicz, Tadeusz Wyrwa-Krzyżański, Dariusz Zatoka.