Święto Niepodległości: przygotowania na ostatniej prostej

Data: 09-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto Niepodległości: przygotowania na ostatniej prostej

Dziś o północy zakończy się przyjmowanie elektronicznych zgłoszeń na VI Bieg Niepodległości. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu będą mogli zapisać się jeszcze bezpośrednio przed jego rozpoczęciem, w godzinach 8:30 – 10:00, w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kwiatowej w Pile. W tym samym miejscu wcześniej zapisani odbiorą numery startowe. Wzorem lat ubiegłych, w pobliżu startu będzie można przekazać swoje ubrania, które zostaną później przewiezione na plac Zwycięstwa. Uwaga: warunkiem koniecznym udziału w Biegu osób niepełnoletnich jest posiadanie pisemnej zgody rodziców, bądź opiekunów (nauczycieli w przypadku uczniów szkół średnich). Wszystkich uczestników gorąco zachęcamy do ubrania się w stroje w barwach narodowych, tym bardziej, że po zakończeniu wyścigu najatrakcyjniej przebrany biegacz otrzyma nagrodę – niespodziankę!

Przypomnijmy, że czekają nas również inne atrakcje: w sobotę o godz. 17:00 w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbędzie się koncert Wyrzyskiego Chóru Męskiego pod dyrekcją Piotra Jańczaka – wstęp bezpłatny. W niedzielę rano władze Powiatu i Miasta złożą kwiaty i znicze na cmentarzu wojennym w Leszkowie, po czym, wraz z mieszkańcami będą uczestniczyć w dalszych obchodach: Biegu, Mszy świętej (godz. 12:30, kościół p.w. św. Rodziny) i uroczystościach na placu Zwycięstwa. Kolorytu Świętu dodadzą Kompania Honorowa Wojska Polskiego z Wałcza oraz Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Koszalina, która około godz. 15:00 rozpocznie specjalny koncert. W przypadku deszczowej pogody występ Orkiestry wraz z pokazem musztry paradnej zostanie przeniesiony do hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. I jeszcze jedno: od 12:00 do 14:00 na placu Zwycięstwa w Pile Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przygotuje specjalne atrakcje dla najmłodszych. Oczywiście, nie zabraknie tradycyjnych rogali oraz biało – czerwonych rekwizytów. Serdecznie zapraszamy wszystkich!