Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Na Górze i Czesław Mozil – sukces pod każdym względem

Data: 07-12-2017    Drukuj     Udostępnij

Na Górze i Czesław Mozil – sukces pod każdym względem
Przeszło 5 tysięcy złotych zebrano podczas koncertu zespołu Na Górze i Czesława Mozila. Wielkie emocje, ogromne pokłady wyzwolonej energii, wszechobecna radość i zachwycona publiczność… Tak możemy opisać wydarzenie, które odbyło się we wtorek, 5 grudnia w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pile. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

- To był bardzo udany koncert. Publiczność i wykonawcy bawili się świetnie. Tego dnia byliśmy jednością – powiedział Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze i pomysłodawca przedsięwzięcia. Po czym dodał: - Z Czesławem Mozilem występowaliśmy na scenie po raz pierwszy, królowała spontaniczność. Podziwiałem jego życzliwość i otwartość na osoby niepełnosprawne. Podkreślę, że Czesław przyjechał z Krakowa specjalnie na ten koncert i nie wziął od nas ani złotówki. A my tych złotówek zebraliśmy sporo, bo dokładnie 5086. Dzięki temu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie będą mieli radosne święta i ładne prezenty pod choinką. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji wydarzenia panu staroście i fundacji „Słoneczko”.

Dom Pomocy Społecznej  w Rzadkowie jest wyjątkowy, ponieważ przebywają w nim głównie dzieci i młodzież. Jest tam również szkoła dla najmłodszych. – Nasza młodzież, tak samo jak ich zdrowsi rówieśnicy, tęskni za prezentami. Dlatego bardzo się cieszę, że koncert przyniósł konkretny dochód. Tyle uśmiechu i braw nie widziałam i słyszałam już dawno. Aż ręce bolały nas od klaskania! – podzieliła się swoimi wrażeniami Justyna Łoś, dyrektor DPS w Rzadkowie.

Zespół Na Górze – jedyny w swoim rodzaju pod każdym względem – tworzy pięciu wspaniałych muzyków. Dwóch z nich: wokalista Adam i perkusista Robert są mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.