Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Młodzi kickbokserzy uczcili pamięć Tadeusza Pietrzykowskiego

Data: 05-12-2017    Drukuj     Udostępnij

Młodzi kickbokserzy uczcili pamięć Tadeusza Pietrzykowskiego
Klub Sporty Walki Piła już po raz 3. zorganizował Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego. Przedsięwzięcie, nad którym od samego początku jego istnienia patronat honorowy sprawuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski ma na celu między innymi zachęcenie młodzieży do aktywności sportowej. Podczas zawodów, które odbyły się 2 grudnia w klubowej sali obiektu przy al. Wojska Polskiego 49B, można było obejrzeć zmagania kickbokserów w formule kick light. Swoje umiejętności podczas 19 pojedynków zaprezentowali prawie wszyscy członkowie sekcji. Nie zabrakło również debiutów, gdyż swoje pierwsze walki odbyli najmłodsi zawodnicy sekcji dziecięcej.

-  Gorąco wspieram wszelkie wydarzenia prosportowe, które są organizowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Sam brałem czynny udział w organizacji wielu zawodów i spotkań sportowych, dlatego wiem, jak wiele radości dają takie turnieje, a także płynąca z nich możliwość skonfrontowania własnych umiejętności w sportowej rywalizacji z rówieśnikami. Sport buduje charakter, uczy systematyczności, kształtuje wiele pozytywnych wartości. Dlatego cieszę się, że Powiat Pilski z panem starostą Eligiuszem Komarowskim na czele, aktywnie wspiera i przyczynia się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży. Wielkie słowa uznania kieruję także w stronę pana Przemysława Leńca i jego kolegów z Klubu Sporty Walki Piła za ogrom pracy, jaki wkładają w rozwój stowarzyszenia. Turniej był świetnym widowiskiem i zapewne odkrył nowe młode talenty. Gratuluję i życzę naszym zawodnikom dalszych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i europejskiej - powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile.

Gospodarza reprezentowali i odnieśli zwycięstwa: Seweryn Mickiewicz, Miłosz Bogucki, Jakub Szymanowski, Dawid Siek, Kacper Tecław, Kacper Krygier, Michał Dymkowski. Dwie walki - remisową i zwycięską stoczył Maciej Kuczyński. Remisowa walka z Mateuszem Kupijajem, która była rewanżem za potyczkę na Gali Boksu i K1, okazała się ozdobą turnieju. Walki niepunktowane stoczyli Piotr Woźniak, Jakub Kobus, Michał Haiwka i Kacper Kowalski. Dużą atrakcją dla młodych zawodników była pokazowa walka w formule K1 z udziałem starszych kolegów: Adama Harafa i Macieja Drajera.

W turnieju wzięli udział również zawodnicy z klubów: MLKS Spider Złotów, Our Team Poznań, Center-Team Odolanów i Kick-Boxing Club. – Serdecznie dziękuję panu staroście za pomoc i wsparcie, dzięki któremu po raz kolejny mogliśmy zorganizować turniej dla pilskiej młodzieży! Dziękuję także sponsorom, przy wsparciu których można było przygotować efektowne upominki dla uczestników – powiedział Przemysław Leniec prezes KS Sporty Walki Piła.

Tadeusz Pietrzykowski (pseudonim „Teddy”) żył w latach 1917 – 1991. W II wojnie światowej uczestniczył jako żołnierz. Był jednym z pierwszych więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz – Birkenau, gdzie toczył liczne pojedynki bokserskie. Po wyzwoleniu wstąpił do 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, gdzie zajmował się organizacją zajęć sportowych wśród żołnierzy.
Organizatorzy już pracują nad następną, IV edycją turnieju – wstępna data to 24 lutego 2018 roku.
 
Fot. Sławomir Balukiewicz