"Mój mężczyzna musi żyć"

Data: 08-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Mój mężczyzna musi żyć"

W dniu, kiedy życzenia dla pań płyną szerokim strumieniem, Szpital Specjalistyczny w Pile wraz z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile zaprosił na konferencję dotyczącą zdrowia mężczyzny, a konkretnie profilaktyki i leczenia raka prostaty. Z propozycji skorzystała liczna grupa osób zainteresowanych problemem, która uważnie słuchała porad specjalistów z Poznania i Piły.

Role wykładowców pełnili: dr Dariusz Godlewski, dyrektor Centrum Profilaktyki Chorób Nowotworowych w Poznaniu, dr Andrzej Antczak z Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz dr Alina Strąg – Lemanowicz i dr Krzysztof Sobkowiak (oboje ze Szpitala Specjalistycznego w Pile). Moderatorami spotkania byli Jolanta Lubińska, dyrektor Wydziału Oświaty oraz dr Mariusz Strojny, ordynator Oddziału Urologicznego w pilskim Szpitalu. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem starosty pilskiego Mirosława Mantaja i dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile dr Teresy Kwiecińskiej – Koźmińskiej. Wierzymy, że to i kolejne przedsięwzięcia skoncentrowane na poszerzaniu wiedzy o zagrożeniach dla organizmu wydatnie przyczynią się do większej dbałości o nasze zdrowie.