Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Górka Klasztorna z „Hubertusem”

Data: 14-11-2017    Drukuj     Udostępnij

Górka Klasztorna z „Hubertusem” Narodowe Święto Niepodległości celebrowano w całym kraju. Nie inaczej było w Górce Klasztornej, gdzie po raz trzeci zorganizowany został „Hubertus” – jedyne w swoim rodzaju święto myśliwych i jeźdźców.

Gonitwę za listem wygrał Krzysztof Seren z Jastrowia, a wyścig o Puchar Starosty (który był jednocześnie honorowym patronem wydarzenia) zakończył się zwycięstwem Pawła Skrętnego z Osowca. W imprezie wzięło udział 26 koni. Ponadto bardzo profesjonalny pokaz sokolnictwa przedstawił Patryk Graboń z Pruszcza, a Dawid Krzyk, artysta rodem z Krajny, zaprezentował obecnym frapujący występ muzyczny. Przygotowane atrakcje przyciągnęły tłumy mieszkańców, którzy nie mogli narzekać na nudę.

Ponieważ wydarzenie miało charakter patriotyczny, nie dziwiła obecność sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego oraz innych postaci historycznych z różnych okresów, także szlacheckich, wspaniale zaprezentowanych przez członków Formacji Dźwierszno z Włodzimierzem Paprockim na czele.

Powiat Pilski – jednego z mecenasów obchodów, reprezentował Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady, który powiedział: - To była piękna uroczystość, podczas której akcenty patriotyczne przebijały się bardzo mocno. Wrażenie robiła liczba uczestników.  Ważne, że było dla kogo to święto organizować. Frekwencja cieszy tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała obecnych. Warto wspierać takie wydarzenia i właśnie w taki, bardzo bezpośredni sposób zarażać patriotyzmem młodzież.  

Gratulujemy organizatorom!

Zdjęcia: Lucyna Kirschenstein