Jubileusz Olimpiady Ekologicznej

Data: 08-11-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz Olimpiady Ekologicznej

Po raz dziesiąty w Pile – stolicy powiatu pilskiego odbyła się Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski. W konkursie, już tradycyjnie zorganizowanym w gmachu pilskiego Starostwa, wzięli udział zwycięzcy poprzednich etapów z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego, złotowskiego i pilskiego. Łącznie w trzech kategoriach wiekowych swoją nieprzeciętną wiedzą na temat ekologii popisało się 115 uczestników.

- Gratuluję zwycięzcom i zapraszam na uroczyste wręczenie nagród w Młodzieżowym Domu Kultury, zaplanowane na piątek, 24 listopada. To dla nas zaszczyt, że powiat pilski może po raz kolejny gościć cały subregion i promować ekologię, która jest nam bardzo bliska, o czym świadczy choćby zakończona właśnie termomodernizacja budynku przy alei Wojska Polskiego 49B w Pile – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Wasze zmagania stanowią formę czystej rywalizacji i to w podwójnym wymiarze, bo przecież ekologia to właśnie dbałość o czystość planety. Korzystając z okazji, dziękuję również sponsorom tego wydarzenia, któremu, jako Powiat Pilski, po raz kolejny mamy zaszczyt przewodniczyć – powiedział przed rozpoczęciem zmagań Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Triumfatorów znamy już dzisiaj, ale uroczyste podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród dla finalistów etapu subregionalnego i zwycięzców konkursu na poziomie powiatu pilskiego, odbędzie się w piątek, 24 listopada o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Właśnie wtedy uczestnicy Olimpiady otrzymają między innymi telefony komórkowe, smartwatche, głośniki bluetooth, słuchawki i odtwarzacze MP4. Nagrody są imponujące.

Olimpiada Subregionalna dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także przez powiaty: złotowski, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki i wągrowiecki. Nagrody ufundowali również sponsorzy: Polski Związek Łowiecki, Nadleśnictwo Kaczory, Nadleśnictwo Zdrojowa Góra i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

***

Wyniki X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski:

- szkoły podstawowe

3. Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

4. Zuzanna Adamek – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile

5. Joanna Szczęśniak – I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie

W gronie laureatów znalazło się 12 przedstawicieli powiatu pilskiego, 5 – złotowskiego, 3 – chodzieskiego oraz po dwóch czarnkowsko – trzcianeckiego i wągrowieckiego.