Pora na plażówkę!

Data: 19-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pora na plażówkę!

Nie każdy wie, że siatkówka plażowa już od kilkunastu lat jest dyscypliną olimpijską. Na dodatek podczas Igrzysk w Londynie pierwszy raz w historii o medale powalczą także reprezentanci Polski. Zanim jednak przyjdzie czas na sportowe zmagania w stolicy Wielkiej Brytanii, my mamy swoje, regionalne. W tym miejscu warto wspomnieć choćby o wczorajszych wojewódzkich finałach Gimnazjady i Licealiady, które odbyły się nad jeziorem Płotki w Pile. Zawody przygotował Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy z Renatą Wolską na czele. Powiat Pilski reprezentowali Etatowy Członek Zarządu Stefan Piechocki i radny Włodzimierz Winkler.

W zawodach wzięły udział dziewczęce drużyny z całej Wielkopolski. We współzawodnictwie gimnazjalistek najlepszą spośród piętnastu ekip okazała się dwójka z Jankowa Przygodzkiego (powiat ostrowski), wyprzedzając dwa zespoły ze Środy Wielkopolskiej. Na czwartej pozycji uplasowały się Karolina Smolaków i Aleksandra Biała z Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Do rywalizacji szkół średnich zgłosiło się jedenaście drużyn, a zwyciężyła para z Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni. Na wysokich pozycjach zakończyły udział w Licealiadzie pilanki: drugie były Klaudia Konieczka i Klaudia Czaplińska z Zespołu Szkół im. S. Staszica, natomiast czwartą lokatę zajął duet Jagoda Kubiak – Hanna Kubiak z I Liceum Ogólnokształcącego. Miejscowe siatkarki rozdzielił inny zespół z Wrześni.

Sezon na siatkówkę plażową powoli się rozkręca. Również w naszym powiecie, z Piłą na czele, piaszczyste boiska będą żyły od rana do wieczora. I dobrze, bo w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch!