Igrzyska radości

Data: 19-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Igrzyska radości

U progu lata mieliśmy kolejny powiew wiosny. Tym razem za sprawą Powiatowych Wiosennych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, które, jak nakazuje tradycja, po raz kolejny odbyły się w Szydłowie. Tamtejszy Zespół Szkół przyjął reprezentantów domów pomocy, warsztatów terapii oraz ośrodków szkolno – wychowawczych z całego powiatu. Ale nie tylko przychylność włodarzy gminy i szkoły przyczyniły się do organizacji imprezy. Jednym ze sponsorów był również Powiat Pilski. Największe podziękowania należą się jednak głównemu organizatorowi, Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w Pile. Gdyby nie zapał przewodniczącego Wiesława Łosia i osób współtworzących to dzieło, trudno byłoby o powodzenie przedsięwzięcia.

I choć w Igrzyskach zespoły zdobywały punkty oraz wyróżnienia za zajęte miejsca, to tak naprawdę zwyciężyli wszyscy. Bo najważniejsza była radość ze spotkania i pokonywania własnych słabości. To cenniejsze od jakiegokolwiek medalu.