Kolejne Ogrody rodzinnie świętowały „Dzień Działkowca”

Data: 29-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne Ogrody rodzinnie świętowały „Dzień Działkowca”
Dla jednych relaks i wypoczynek, dla drugich ciężka, choć przyjemna praca. Jeszcze inni twierdzą, że to ich całe życie. Wraz z końcem sezonu letniego reprezentanci ogrodów działkowych organizują plenerowe spotkania, podczas których podsumowują sezon i snują plany na przyszłość. Każdemu z takich spotkań towarzyszy wyjątkowa, rodzinna atmosfera. 

- Bardzo dziękuję za zaproszenie. Jako działkowiec z krótkim, bo rocznym stażem, mam świadomość tego, jak przyjemne jest posiadanie własnej działki oraz możliwość wspólnego odpoczynku z całą rodziną. Życzę państwu wszystkiego dobrego. Jednocześnie jestem wdzięczny, że tak ochoczo dbają państwo o zieleń naszego miasta i powiatu – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski podczas „Dnia Działkowca”, który zorganizował Rodzinny Ogród Działkowy „Belferek” w Pile. – Dziękujemy panu staroście, patronowi uroczystości, za wsparcie i przekazujemy pamiątkowy medal w podziękowaniu za doskonałą współpracę  - powiedział Jan Ficerman, prezes ROD „Belferek”. Tego dnia Ogród, cieszący się dużą popularnością również wśród osób młodych, świętował 39. rocznicę powstania.

W tym roku przypada  120. rocznica ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. O tym wspaniałym jubileuszu nie zapomnieli pilscy działkowcy, zrzeszeni choćby w ROD im. Stanisława Staszica, ROD im. Janusza Kusocińskiego, ROD „Calineczka” i ROD „Przemysłówka” gdzie odbyły się okolicznościowe pikniki.  Warto dodać, że liczna delegacja pilan pojechała w ostatnią sobotę sierpnia do Bytomia, gdzie odbyły się Krajowe Dni Działkowca.
Zapisz się na newsletter