Sportowcy dumą uczelni

Data: 14-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sportowcy dumą uczelni

- Mamy powody do zadowolenia. Nasza uczelnia w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski zajmuje obecnie piąte miejsce na 39 wyższych szkół zawodowych – poinformował w trakcie podsumowania akademickiego roku sportowego prezes AZS PWSZ Piła, Zenon Piątek. A okazji do radości młodzi sportowcy z pilskiej uczelni przysporzyli swoim opiekunom i sobie samym w ostatnich miesiącach dużo więcej. I to w najróżniejszych dyscyplinach – od szachów począwszy, poprzez trójbój siłowy i gry zespołowe, na lekkiej atletyce skończywszy. Uroczystość podsumowująca sezon odbyła się w Galerii „Na poddaszu”.

Władze Klubu Uczelnianego Grapil AZS PWSZ Piła (taka brzmi oficjalna nazwa stowarzyszenia) oraz profesor Donat Mierzejewski, prorektor do spraw dydaktyki i studentów, podczas czwartkowego spotkania wręczyli wyróżnienia sportowcom, którzy w ciągu minionych dwunastu miesięcy najbardziej na nie zasłużyli. Andrzej Grzesik, uczelniany wykładowca, bardzo silnie zaangażowany w rozwój akademickiego ruchu sportowego na terenie Piły życzył, aby przyszły rok startów był dla studentów równie udany jak obecny. Oby tak się stało!