Wyróżnieni w Dąbrowie Górniczej

Data: 13-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyróżnieni w Dąbrowie Górniczej

Sukcesem zakończył się udział artystów związanych z Ziemią Pilską w Ogólnopolskim Biennale Plastyki Dąbrowa Górnicza 2012. Spośród 44 osób, które zgłosiły swoje prace do konkursu, trzech naszych reprezentantów otrzymało wyróżnienia. We wtorek, w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, laureatów uhonorowali Starosta Pilski oraz Prezydent Miasta Piły.

Szef powiatu wręczył trofeum Iwonie Widawskiej – Kubskiej z Oleśnicy za pracę „001”. Z kolei Prezydent ufundował nagrodę dla Krystyny Noski z Piły, która wykonała poliptyk. Wyróżnienie trafiło do rąk innego pilanina, Andrzeja Binkowskiego za ikonę „Mandylion”. Podziękowania otrzymał również Wacław Kubski, prezes Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.