Książkobus w centrum miasta

Data: 06-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Książkobus w centrum miasta

Wesołe popołudnie zafundowali najmłodszym miłośnikom książek pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. W środę, 6 czerwca, na placu Zwycięstwa pojawił się jedyny w swoim rodzaju książkobus z bajkowo zaaranżowanym wnętrzem. W jego sąsiedztwie odbywały się zabawy literackie i plastyczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła Eliza Piotrowska, autorka i tłumaczka, pilanka mieszkająca obecnie w Brazylii. W spotkaniu, które odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, uczestniczyli również Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Prezydent Piły Piotr Głowski, obaj związani z tym wyjątkowym przedsięwzięciem nie od dziś.

Co ciekawe, książkobus przywiózł dla bibliotek z Piły i regionu prezent w postaci 400 publikacji ufundowanych przez wydawnictwo „Media Rodzina” z okazji dwudziestolecia powstania firmy.