Jeszcze przed Mistrzostwami

Data: 08-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jeszcze przed Mistrzostwami

Wszystkie piłkarskie rozgrywki ligowe w Polsce, ze względu na rozpoczynające się dziś futbolowe Mistrzostwa Europy, zakończyły się jeszcze w maju. Nieco później, bo w środę, dzień przed uroczystością Bożego Ciała, ukończyły swoje zmagania najmłodsze piłkarskie talenty, biorące udział w XIX Regionalnym Turnieju Mini Piłki Nożnej. Wydarzenie zorganizował pilski oddział Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

W turnieju finałowym, który odbył się na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, wzięło udział 49 drużyn (w tym 19 zespołów dziewczęcych), złożonych z zawodników urodzonych w latach 1999-2001. W sumie na sześciu boiskach pojawiła się imponująca liczba przeszło dwóch tysięcy zawodników!

Okazałe trofea dla zwycięzców wręczali Starosta Pilski Mirosław Mantaj i Prezydent Piły Piotr Głowski. Zarówno goście honorowi, jak i trenerzy młodych sportowców z pewnością marzą, aby w przyszłości bohaterowie pilskich zawodów zajęli miejsca Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Czemu nie? Powodzenia!

Wyniki Finałów: DZIEWCZĘTA 1999

I m. – SP Drawsko, II m. – SP Białośliwie,  III m. – SP Boruszyn,  IV m. – ZS Stara Łubianka

2000

I m. – SP Białośliwie, II m. – SP Drawsko,  III m. – SP Gulcz UKS „Orzeł”,  IV m. – SP Kaczory