Znamy przewodniczącego Konwentu

Data: 01-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Znamy przewodniczącego Konwentu

W ostatni dzień maja odbyło się inauguracyjne posiedzenie Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. W jego skład wchodzą reprezentanci władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, przedstawiciele stowarzyszeń, firm i powszechnie szanowanych instytucji oraz rektor, prorektorzy i kanclerz Uczelni. Po upublicznieniu tajnego głosowania okazało się, że jednogłośnie na przewodniczącego Konwentu wybrano Starostę Pilskiego Mirosława Mantaja.

Pierwszy w historii przewodniczący szacownego gremium będzie kierował jego pracami, a do głównych kompetencji Konwentu należą:

- opiniowanie strategii rozwoju Uczelni,

- wspieranie Uczelni w pozyskiwaniu środków finansowych na wdrażanie strategii rozwoju Uczelni,

- zatwierdzanie na wniosek senatu planowanej współpracy międzynarodowej Uczelni w zakresie badań naukowych,

- wspieranie Uczelni w tworzeniu dóbr niematerialnych oraz w komercjalizacji tych dóbr, poprzez uczestnictwo w pracach rady nadzorującej centrum transferu technologii, wnioskowanie do rektora o utworzenie spółki celowej oraz uczestnictwo w pracach rady nadzorującej spółkę celową,

- wspieranie Uczelni w zakresie rozwoju infrastruktury dydaktycznej,

- koordynowanie udziału Uczelni w społeczno – gospodarczych i kulturalnych inicjatywach lokalnych.