Dwie dekady z koszykówką

Data: 11-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dwie dekady z koszykówką

To był niezapomniany wieczór dla Marka Kamińskiego i jego przyjaciół. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu zorganizował w piątek uroczyste podsumowanie dwudziestej edycji Ujskiej Ligi Koszykówki. Oprócz nagród, nie zabrakło też emocji sportowych – meczów halowej piłki nożnej i wyjątkowego spotkania koszykarskiego.

Pomysłodawcami Ligi w Ujściu byli wspomniany wcześniej Marek Kamiński oraz Czesław Rajewicz. Na początku, jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, koszykarze rozgrywali swoje mecze w małej sali przy ulicy Staszica. Z czasem, po wybudowaniu hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, przenieśli się właśnie do niej. Tam, w sąsiedztwie Ujskiego Domu Kultury, pozostali do dzisiaj. Szybko dołączyli do nich piłkarze halowi, którzy też mają w Ujściu swoją ligę.

W piątek poznaliśmy triumfatorów obecnego sezonu Ligi Koszykowej (zespół Vesuvio) i Piłki Halowej (drużyna „Kowalski Team”). Odbył się również Koszykarski Mecz Gwiazd pomiędzy reprezentantami Ujścia i Piły. Obie ekipy współtworzyli najbardziej wyróżniający się zawodnicy w historii Ligi. Bezpośrednio po meczu jeden z nich – Marcin Skonieczny – otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza wszech czasów. Podobne wyróżnienie odebrał również, w imieniu swojego brata Tomasza, Przemysław Pochylski. Puchary ufundowali Starosta Pilski Mirosław Mantaj i Etatowy Członek Zarządu Stefan Piechocki.

A Mecz Gwiazd był widowiskiem godnym swego miana. Po czterdziestu minutach gry goście z Piły pokonali swoich kolegów z Ujścia 68:66.

Organizatorom i uczestnikom Ligi życzymy wiele zapału podczas przygotowań i rozgrywania kolejnych edycji wydarzenia, z którego bez wątpienia wszyscy ujścianie mogą być dumni.