Piknik z myślą o dzieciach

Data: 02-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piknik z myślą o dzieciach
Z okazji Dnia Dziecka, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, odbył się wyjątkowy piknik. Patronowali mu starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte serca”. Podobna impreza odbyła się w Ośrodku również rok wcześniej.
Zorganizowany w ostatni dzień maja piknik obfitował w liczne atrakcje. Dzieci ze szkoły oraz z innych placówek oświatowych chętnie uczestniczyły w grach i zabawach, malowaniu twarzy, harcach na dmuchanym zamku i pokazie baniek mydlanych. Dotarli motocykliści, strażacy, policjanci, a także członkowie Klubu Sporty Walki Piła. Trudno wszystkich wymienić, bowiem tego dnia szkołę przy Śniadeckich odwiedziło bardzo dużo ludzi dobrej woli. Na deser zagrał popularny nie tylko w regionie zespół AM. Oczywiście, było też coś dla ciała: smacznym poczęstunkiem obdarowano wszystkich obecnych.  
- Każdemu z osobna dziękuję za przybycie i za wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia. Serca dorosłych biją dziś dla dzieci. Najmłodszym życzę spełnienia marzeń i beztroskiego dzieciństwa, a także świadomości, że na nas, dorosłych, zawsze mogą liczyć – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Zapisz się na newsletter