Ambitne plany na jubileusz

Data: 14-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ambitne plany na jubileusz

Uroczystość wręczenia sztandaru, publikacja okolicznościowych wydawnictw, upamiętnienie związanej z Rzadkowem i zamordowanej w Katyniu Janiny Lewandowskiej oraz dalsze prace nad pozyskiwaniem informacji o wielkopolskich bohaterach sprzed niemal wieku – to tylko część działań, jakich w najbliższych miesiącach podejmą się członkowie Koła nr 9 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Pile. Dziś Zarząd stowarzyszenia spotkał się w Starostwie z włodarzem Powiatu.

Jan Ryszard Garbarczyk, Prezes Koła, poinformował o decyzjach podjętych kilka dni wcześniej przez Zarząd i zaprosił Starostę Pilskiego do udziału w pracach nad godnym uhonorowaniem 95. rocznicy wybuchu Powstania. Podobnie jak w latach ubiegłych, Powiat włączy się w organizację i przeprowadzenie wydarzenia. O przygotowaniach do jubileuszu, który na różne sposoby ma swoim zasięgiem objąć większą część powiatu, będziemy informować na bieżąco.