Weekend na sportowo

Data: 18-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Weekend na sportowo

W sobotę i niedzielę Piła była pełna sportowych emocji. Kibice mieli okazję obserwować radzące sobie ze zmiennym szczęściem zespoły Basketu (zwycięstwo) i PTPS (porażka). Na szczególną uwagę zasługują jednak sportowcy – amatorzy, którzy ochoczo skorzystali z propozycji serwowanych im przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Po pierwsze – piłka halowa. W sobotę prezes OZPN Mariusz Markowski w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych, zaś dzień później, na terenie obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, szef pilskiego TKKF Leszek Zieliński gościli miłośników futsalu. W obu przypadkach uczestnicy z miasta, powiatu i regionu upamiętnili w ten sposób 68. rocznicę wyzwolenia Piły.

Po drugie – tenis stołowy. Tym razem prezes TKKF, również z okazji powrotu Piły do macierzy, zaprosił zainteresowanych do Szkoły Podstawowej nr 4. Obserwujący zmagania starosta Mirosław Mantaj był pod wrażeniem poziomu prezentowanego przez uczestników. Sportowcy – amatorzy po raz kolejny udowodnili, że ruch jest dla każdego, bez względu na wiek.

Wyniki:

Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 68. rocznicy wyzwolenia Piły o Puchar Starosty Pilskiego (organizator: OZPN Piła)

- kategoria OPEN

1. Włókniarz Okonek
2. TP Polonia Piła (zespół juniorów)
3. Ratamedyk Solidarność Piła

- kategoria Oldboys +45

1. Grom Plewiska
2. Kotliccy – Lukoil Piła
3. Bukowina Wałcz
4. GLKS Wysoka

Turniej Halowej Piłki Nożnej w 68. rocznicę wyzwolenia miasta Piły o Puchar Prezydenta Miasta (organizator: Pilskie TKKF)