Zdrowie - wartość bezcenna

Data: 22-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zdrowie - wartość bezcenna

Ponad pięćdziesiąt osób skorzystało z propozycji przygotowanej we wtorek, 19 lutego przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pile. Mowa o zorganizowanym w pilskim Starostwie Punkcie promocji zdrowia, w którym można było wykonać bezpłatne badania zawartości glukozy we krwi i tkanki tłuszczowej, zmierzyć ciśnienie oraz porozmawiać ze specjalistami na temat zdrowego stylu życia. Zainteresowani zaopatrzyli się w materiały promocyjne.

Punkt zorganizowano z okazji przypadających w lutym: Światowego Dnia Chorego i Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, a także w związku z kampanią Tobacco Free Cities – miasta wolne od dymu tytoniowego.