Stowarzyszenie „Matki Wariatki” zaprasza na szkolenie

Data: 10-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Stowarzyszenie „Matki Wariatki” zaprasza na szkolenie

Wbrew nazwie, wcale nie są szalone. Prędzej zwariowane na punkcie swoich pociech. O „Matkach Wariatkach” w Pile i okolicach jest coraz głośniej. Od niedawna działają jako stowarzyszenie, oficjalnie zarejestrowane w pilskim Starostwie. Pomysłów mają dużo i  - co najważniejsze - chcą się nimi dzielić z jak najszerszą grupą odbiorców.

Dowód? Szkolenie dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom. Takich spotkań ma być więcej niż jedno, ale pierwsze z nich odbędzie się już we wtorek, 14 marca o godzinie 16:00. – Dzięki uprzejmości pana starosty Eligiusza Komarowskiego, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem, mamy zapewnioną przestronną salę do przeprowadzenia ćwiczeń. Zapraszam wszystkich zainteresowanych (nie tylko rodziców) do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”. Zaproszeni przez nas specjaliści pokażą i nauczą, co robić, kiedy dziecko uległo wypadkowi, straciło przytomność lub dolega mu coś innego – informuje Patrycja Kujawa, liderka grupy.

- Zdrowie najmłodszych to kwestia, której nie wolno bagatelizować. Zachęcam do przybycia rodzin z małymi dziećmi oraz każdego, kto chciałby zgłębić temat pierwszej pomocy.Gratuluję inicjatywy i bardzo się cieszę, że spotkania będą się odbywały cyklicznie – dodał starosta Eligiusz Komarowski.

Wtorek, 14 marca, godz. 16:00, MDK „Iskra” w Pile – warto tam być!