Ocalił zdrowie przez telefon

Data: 29-01-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ocalił zdrowie przez telefon

O aspirancie Adamie Ratajszczaku z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ostatnim czasie było głośno. Wszystko z powodu pewnego telefonu, który policjant odebrał na służbie. Dzięki opanowaniu i doświadczeniu pracownik pilskiej jednostki umiejętnie poinstruował rodzinę dwuletniego chłopca z Marynki w gminie Wyrzysk, jak udzielić mu pierwszej pomocy. Tragedii udało się uniknąć, a dziecko wraca do zdrowia.

Wczoraj, podczas narady podsumowującej wyniki pracy Komendy Powiatowej Policji w Pile w 2012 roku, bohaterskiemu policjantowi osobiście pogratulował Starosta Pilski Mirosław Mantaj: - W dużej mierze właśnie dzięki Panu następny etap działalności Komendy rozpoczyna się bardzo pomyślnie. Mam nadzieję, że będzie to dobry rok dla osób dbających o nasze bezpieczeństwo.
Wraz z włodarzem powiatu wszystkim policjantom życzymy jak najmniej powodów do interwencji, dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń, nie tylko tych zawodowych.