Integracja przy kręglach

Data: 16-01-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Integracja przy kręglach

Po raz jedenasty Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” w Pile zorganizowały Otwarty Turniej Bowlingowy Osób Niepełnosprawnych. Najwięcej pracy w przygotowanie imprezy włożyli terapeuci z pilskiej placówki, Monika Kiżewska i Grzegorz Stach. A o tym, że nie poszła ona na marne, świadczy frekwencja – w zawodach wzięło udział aż trzynaście ośrodków: WTZ w Wałczu, Trzciance, Wieleniu, Rzadkowie, Ujściu, Leżenicy i dwa z Piły, a także środowiskowe domy samopomocy z Piły i Wałcza, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile, Szkoła Przysposabiająca do pracy przy pilskim Zespole Szkół Gastronomicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.

W rozpoczęciu przeprowadzonych w Klubie Bowling Rodło zawodów wzięli udział Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Zenon Kułaga.

Współzawodnictwo zakończyło się zwycięstwem reprezentacji z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, która wyprzedziła pilski SOSW oraz WTZ w Rzadkowie. Indywidualnie najlepszy okazał się Przemysław Cylke. Swoje zawody rozegrała też kadra. Triumfował w nich Maciej Niewiarowski.

Kolejny raz okazało się, że gra w kręgle to znakomita forma rozrywki i świetna okazja do integracji.