Wieś w stolicy regionu

Data: 17-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wieś w stolicy regionu

Dużym zainteresowaniem cieszyła się piątkowa konferencja pod nazwą „Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na aktywizację wielkopolskiej wsi”. Zorganizowane przez Urząd Marszałkowski spotkanie odbyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W obradach wziął również udział Starosta Pilski Mirosław Mantaj, natomiast rolę gospodarza pełnił Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski.

Podczas konferencji szczegółowo omówiono działania realizowane w Wielkopolsce w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, a także dyskutowano na temat założeń do nowej perspektywy finansowej. Obecni z uwagą zapoznali się również z prezentacją poruszającą kwestię stałego zwiększania dostępu do szerokopasmowego Internetu dla gospodarki i ludności wiejskiej.