Szkolenie zawodowe pomysłem na przyszłość

Data: 14-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szkolenie zawodowe pomysłem na przyszłość

Szósty dzień grudnia był dla oświaty ponadgimnazjalnej nie tylko spotkaniem ze Świętym Mikołajem, ale przede wszystkim okazją do kolejnej wymiany doświadczeń w związku z wprowadzoną pierwszego września reformą szkolnictwa zawodowego.

Na zaproszenie Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile Jolanty Lubińskiej w spotkaniu uczestniczyła Emilia Maciejewska, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej i koordynator merytoryczny projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru” Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Byli też dyrektorzy Wydziałów Oświaty Starostwa Powiatowego w Wągrowcu i Złotowie a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiaty: Pilski, Wągrowiecki i Złotowski.

Tym razem tematem przewodnim było kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Spotkanie było tez okazją do oficjalnego otwarcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile pracowni elektrycznej do kształcenia praktycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Starosta Pilski Mirosław Mantaj wraz ze Skarbnikiem Powiatu Pilskiego Tomaszem Pawłowskim i Dyrektorem Wydziału Oświaty Jolantą Lubińską.