Z dyrektorami o egzaminach

Data: 14-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z dyrektorami o egzaminach

Z inicjatywy Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile Jolanty Lubińskiej, 4 grudnia odbyła się konferencja z udziałem Zofii Hryhorowicz, Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Spotkanie poświęcono analizie funkcjonowania szkół powiatu pilskiego na podstawie wyników egzaminów zewnętrznych.

Do udziału zaproszeni zostali dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych publicznych i niepublicznych z terenu całego powiatu. Pomysł na takie spotkanie zrodził się w związku z nie najlepszymi wynikami egzaminów końcowych na tle innych placówek w Wielkopolsce. Obok władz Powiatu Pilskiego i przedstawicieli Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, w spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, Zastępca Burmistrza Łobżenicy Tadeusz Perliński, 5 dyrektorów i inspektorów ds. oświaty oraz 50 dyrektorów szkół. I choć jest wiele powodów do zadowolenia, to jednak pozycja regionu w kraju i województwie pokazuje, że trzeba spotykać się, by wymieniać spostrzeżenia i uwagi. Warto analizować i wyciągać wnioski do pracy w kolejnym roku szkolnym, by zbliżyć wyniki do najlepszych. Już dzisiaj zapadła decyzja o kolejnym spotkaniu za rok.