Ambasador odwiedził Piłę

Data: 12-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ambasador odwiedził Piłę

Wręczenie Senatorowi Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysławowi Augustynowi Legii Honorowej było punktem kulminacyjnym poniedziałkowej wizyty w Pile Ambasadora Francji Pierre'a Buhlera. Zanim jednak parlamentarzysta Ziemi Pilskiej przyjął wyróżnienie i gratulacje, wyjątkowy gość z zagranicy wziął udział w spotkaniu z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz z władzami Miasta i Powiatu.

Po spotkaniu w Urzędzie Miasta Piły Ambasador uczestniczył w konferencji pod nazwą „Współpraca polsko – francuska impulsem do rozwoju”, zorganizowanej w Regionalnym Centrum Kultury. A dowodem na to, że kooperacja pomiędzy oboma narodami funkcjonuje w Pile na wysokim poziomie, świadczy choćby działające od lat Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej, czy współpraca z Chatellerault, miastem partnerskim stolicy powiatu.