Ludzie o wielkich sercach

Data: 07-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ludzie o wielkich sercach

Wolontariusze trwają na posterunku bez czekania na poklask, honoraria, czy tytuły. Ich praca często jest niedoceniana, a zawsze wymaga dużego wysiłku, zaangażowania i znalezienia czasu na pogodzenie wszystkich obowiązków. W środę ludzie niosący bezinteresownie pomoc innym mieli swoje święto. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Regionalne Centrum Kultury w Pile było miejscem spotkania bezimiennych bohaterów z miasta i powiatu. Większość z nich pracuje w ramach Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile. Wszystkim za wielkie serca dziękowali między innymi Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Prezydent Piły Piotr Głowski.

A było kogo honorować. Jako pierwsi podziękowania dostali uczestnicy konkursu „Barwy Wolontariatu”. Później zostały wręczone „łapki”, czyli odznaczenia dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy oraz organizatorów różnorodnych akcji wspierających osoby potrzebujące. Podczas spotkania w pilskim RCK „łapki” otrzymali:
- Grzegorz Wądołowski - dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Pile, radny Rady Powiatu,
- Marek Święszkowski - dyrektor Zespołu Szkół im S. Staszica w Pile,
- Wanda Szaniawska - pedagog w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile,
- Marcin Maziarz - dziennikarz portalu internetowego Życie Piły, dawca i twórca zbiórki szpiku,
- Roman Badziąg - nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile,
- Wanda Wiśniewska - nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile,
- Anna Pyziak - nauczyciel w Liceum Salezjańskim w Pile,
- Krystyna Bryśkiewicz - wolontariuszka w klubie Amazonek,
- Hanna Rożej- wolontariuszka w kole Nafty - Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów,
- Anna Grabowska - wolontariuszka w kole Nafty - Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów,
- Małgorzata Guja - wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Pile,
- Janina Rudzik- wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Pile,
- Anna Fons - wolontariuszka w Szkole Policji w Pile oraz w Towarzystwie Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej,
- Barbara Lubaszczuk - nauczyciel w Ochotniczym Hufcu Pracy w Pile,
- Justyna Fit - wolontariuszka w Placówce Opiekuńczo -Wychowawczej w Pile.

Lista laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu” też imponuje:
- uczestnicy etapu powiatowego
* Ewa Budnik i Magdalena Jasińska — wolontariuszki z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie (I miejsce)
* Justyna Fit -wolontariuszka Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej w Pile (II miejsce)
* Wiesława Birecka z Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile (III miejsce, laureatka trzeciego miejsca w etapie regionalnym)
* Daniel Niżyński (Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile)
* Małgorzata Syrek (Liceum Salezjańskie w Pile)
* Karolina Iwańska i Justyna Lisiak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile)
* wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile

- uczestnicy etapu wojewódzkiego

* Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej z prezesem - doktorem Pawłem Wiszniewskim (I miejsce)
* Klub Wolontariatu „Miej Serce” z Gimnazjum nr 5 w Pile wraz z opiekunem - Barbarą Jankowską oraz uczniami: Klaudią Starkowską, Klaudią Leszczewicz, Mateuszem Lalka, Martyną Lalka, Pauliną Ciepłuch i Katarzyną Piętka (II miejsce, laureaci drugiego miejsca w etapie regionalnym)
* Marta Sygit z Liceum Salezjańskiego w Pile (III miejsce)
* Monika Biegowska - wolontariuszka pracująca w świetlicy socjoterapeutycznej
* Karina Tafelska - wolontariuszka pracująca z seniorami w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu naśladowców!