SOS dla siatkówki

Data: 28-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

SOS dla siatkówki

SOS, czyli Siatkarski Ośrodek Szkolny to nowa inicjatywa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, realizowana w tym roku po raz pierwszy. Każdy z takich elitarnych ośrodków ma za zadanie wspierać rozwój młodych siatkarzy, uczęszczających do klas sportowych w wybranych gimnazjach i szkołach średnich. Powiat pilski posiada swój SOS przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, gdzie – jak wiadomo – od trzech lat funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu siatkarskim.

Dzisiaj w hali przy ul. Bydgoskiej odbywa się Regionalny Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Chłopców ze Szkół Ponadgimnazjalnych. Obok gospodarzy, występują również drużyny z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Współzawodnictwo zakończy się wieczorem.