Żeby piłka rosła w siłę

Data: 28-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Żeby piłka rosła w siłę

Piłka nożna zawsze budziła w Polsce duże emocje, zarówno na szczeblu centralnym, jak i w mniejszych, bardziej lokalnych kręgach. Już dawno futbol stał się ulubioną formą rozrywki w naszym kraju, a zapotrzebowanie kibiców na sukcesy swoich ulubieńców jest niezmiennie duże. Sporo od władz samorządowych oczekują też same kluby. Te pierwsze, zwłaszcza na szczeblu lokalnym, są wiodącym sponsorem zespołów piłkarskich. Jak pogodzić możliwości jednych z żądaniami drugich? W jaki sposób rozwijać współpracę z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej? Na te oraz wiele innych pytań szukali odpowiedzi włodarze gmin i powiatów, którzy skorzystali z zaproszenia prezesa OZPN Piła Mariusza Markowskiego i w gościnnych progach Starostwa Powiatowego w Pile debatowali nad przyszłością piłki w regionie.

- Mam nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się regularnie. Wiosną chciałbym poszerzyć grono rozmówców o prezesów klubów piłkarskich. Wierzę, że wspólnymi siłami znajdziemy rozwiązania nurtujących nas problemów i wpłyniemy na rozwój futbolu w regionie pilskim – powiedział w trakcie spotkania prezes Markowski.