Zdrowiej i oszczędniej

Data: 28-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zdrowiej i oszczędniej

Jedno z pięciu szkoleń pod nazwą „Lokalny zarządca energetyczny”, organizowanych przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią odbyło się dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Pile. Dwudziestu przedstawicieli gmin z terenu byłego województwa pilskiego uczestniczyło w zajęciach, które wskazały, co robić, aby gospodarka energią była bardziej efektywna i wpływała na obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

- Nasze szkolenie służy przygotowaniu wielkopolskich samorządów do racjonalnego i zrównoważonego gospodarowania energią. Chcemy pokazać gminom, jak sporządzić rozsądny plan energetyczny oraz w jaki sposób dokonać wyboru najlepszego dostawcy energii. Oczywiście wszystko w celu ograniczania kosztów i negatywnego oddziaływania na środowisko – powiedział podczas pobytu w Pile Józef Lewandowski, Prezes Zarządu Wielkopolskej Agencji Zarządzania Energią.