Biegali na stadionie

Data: 09-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biegali na stadionie

W obecności zacnych gości, w tym władz Powiatu – Starosty Mirosława Mantaja i Wicestarosty Bogusława Mikity, odbyła się dziś XXIV edycja Jadwiżyńskich Biegów Niepodległościowych. Podobnie jak przed rokiem, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile spotkali się na stadionie żużlowym przy ul. Bydgoskiej, aby w wyjątkowej atmosferze, przy zapalonym zniczu, uczcić narodowe święto. Jednocześnie przedłużyli w ten sposób chlubną tradycję organizowania niepodległościowych zawodów przez dawną „Jedenastkę”. Z pewnością dumny z dzisiejszego wydarzenia i jego historii może być wieloletni dyrektor placówki, a obecnie także Radny Rady Powiatu, Grzegorz Wądołowski.

W zawodach wzięli udział zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej, jak również z gimnazjum. Młodzi zawodnicy, oprócz biegania, współzawodniczyli też w duathlonie, czyli dyscyplinie łączącej bieg z jazdą na rowerze. Gratulujemy zaangażowania i sukcesów!