Oświatowcy rozmawiali na Płotkach

Data: 09-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oświatowcy rozmawiali na Płotkach

W dniach 5-7 listopada 2012 r. w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym Geovita Piła-Płotki z inicjatywy Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile Jolanty Lubińskiej odbyło się kolejne spotkanie Konwentu Oświatowców Wielkopolski. Do Piły przyjechali dyrektorzy, naczelnicy i kierownicy wydziałów oświaty z 20 powiatów naszego województwa, na czele z Przewodniczącą Konwentu Anną Pajor.

Tematami przewodnimi spotkania były:
1) Organizacja kształcenia zawodowego po reformie systemu edukacji – kursy zawodowe;
2) Funkcjonowanie szkół niepublicznych – ich dotowanie i kontrola;
3) Monitorowanie zadań szkół przez jednostki samorządu terytorialnego - wnioski z badań;
4) Projekt Operacyjny Kapitał Ludzki – „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”;
5) Przykłady dobrych praktyk i rozwiązań lokalnej oświaty.

W spotkaniu na zaproszenie Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja uczestniczyła Emilia Maciejewska – przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej i Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Ryszard Auksztulewicz - przedstawiciel Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, Przemysław Wantuch - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Swarzędzu, dr Maciej Szafrański – pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej i Grzegorz Bogacz – Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
Drugiego dnia w obradach wzięli udział: Marian Martenka, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile, Mirosław Mantaj - Starosta Pilski, Bogusław Mikita, Wicestarosta Pilski i Stefan Piechocki, Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Żegnając się z Piłą, wszyscy uczestnicy spotkania stwierdzili jednogłośnie, że warto spotykać się, by móc wymieniać doświadczenia, rozmawiać i szukać najlepszych rozwiązań, a wszystko po to, by oświata powiatowa mogła się rozwijać, idąc w sukurs zmieniającej się rzeczywistości prawnej.

Jolanta Lubińska
Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile