Mistrzowie u Starosty

Data: 08-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzowie u Starosty

Mimo że rok kalendarzowy jeszcze trwa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile Ryszard Urbański już teraz jest zadowolony z tego, co przyniósł. A właściwie z tego, co przynieśli sami strażacy. Osiągnięciem, które może pilską Komendę napawać szczególną dumą, jest zwycięstwo we wrześniowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków, zorganizowanych w Bornym Sulinowie. Dziś przed południem członkowie złotej drużyny wraz z Komendantem gościli u Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja.

Gratulacje oraz nagrody otrzymali pilscy strażacy, którzy reprezentowali na zawodach województwo wielkopolskie: mł. ogn. Bartłomiej Wolan, str. Karol Subdarzewski oraz st. str. Łukasz Pawłowski, a także ich trener, st. kpt. Zbigniew Szukajło. Jak stwierdzili, przygotowania do Mistrzostw były intensywne, a konkurencja bardzo silna. Oprócz polskich zespołów, w Bornym Sulinowie występowały również drużyny z Niemiec, Czech, Litwy i Bułgarii.

Jestem przekonany, że wrześniowy sukces to rezultat wspaniałego wyszkolenia, przydatnego zwłaszcza w trakcie wykonywania niezmiernie trudnych zadań, przypisanych do zawodu strażaka – powiedział Starosta, honorując nowych mistrzów. Życzymy powodzenia w przyszłym roku!