Trwa setne posiedzenie

Data: 07-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trwa setne posiedzenie

Dziś rano rozpoczęły się setne obrady Zarządu Powiatu w Pile. Pierwsze posiedzenie organu wykonawczego, którego przewodniczącym jest Starosta Pilski Mirosław Mantaj, odbyło się 8 grudnia 2010 roku. Od początku Zarząd Powiatu tworzą również: Wicestarosta Bogusław Mikita, Etatowy Członek Zarządu Stefan Piechocki oraz Członkowie Zarządu – Andrzej Stańczak i Zbigniew Przeworek. Zwyczajowo każde obrady rozpoczynają się w środy o godz. 8:00 w Starostwie Powiatowym w Pile. Podejmowane są na nich nie tylko uchwały Zarządu, ale też w trakcie ich trwania opiniuje się projekty uchwał Rady Powiatu, przyjmuje informacje m.in. od jednostek organizacyjnych, jak również pracuje nad najistotniejszą dla Powiatu uchwałą budżetową.

Na każdym posiedzeniu Zarządu są też obecni Sekretarz i Skarbnik Powiatu, Radca Prawny oraz pracownik Wydziału Organizacyjnego, odpowiedzialny za wymagające szczególnej staranności zebranie materiałów, przygotowanych wcześniej przez dyrektorów wydziałów i jednostek podległych Powiatowi. To właśnie od ilości przedłożonych dokumentów zależy, jak długie są obrady. Zwykle jedno posiedzenie trwa około dwóch godzin.
Zarządowi życzymy wytrwałości w stymulowaniu swoimi decyzjami rozwoju naszego pięknego powiatu.