Rzecznik odwiedził Piłę

Data: 19-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rzecznik odwiedził Piłę

Spotkaniem z rodzinami zastępczymi w pilskim Starostwie rozpoczęła się kilkugodzinna wizyta w Pile Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka. W kameralnym gronie, w obecności parlamentarzystów Ziemi Pilskiej, Starosty Pilskiego i dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, gość spotkania odpowiedział na serię nierzadko trudnych pytań . Obecnych interesowały między innymi kwestie związane z trudnym dostępem do świadczeń lekarskich dla niepełnosprawnych dzieci z rodzin zastępczych, jak również ustawowy obowiązek wysyłania sześciolatków do szkół.

W spotkaniu wzięły także udział dzieci, które, mimo poważnych spraw poruszanych przez dorosłych, czuły się bardzo swobodnie. Z pewnością pomógł im wyjątkowy wystrój sali, w której zorganizowano wizytę.

Po zakończeniu godzinnego spotkania w budynku Starostwa, Rzecznik, w towarzystwie organizatora wizyty, Senatora Mieczysława Augustyna, udał się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile.