21.05 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Koncert Powiat pilski

XX Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych

XX Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych odbędzie się dnia 21.05.2017 roku po raz dwudziesty. Organizatorami imprezy są: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białośliwiu, Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu, Powiat Pilski (wspracie finansowe).

Celem imprezy jest popularyzacja bogatego zasobu pieśni maryjnych i religijnych, promocja twórczości artystycznej, konfrontacja osiągnięć wokalistów, zespołów i chórów.
W konkursie biorą udział: soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalnoinstrumentalne, chóry młodzieżowe, chóry mieszane - działające przy szkołach, domach kultury, parafiach. Przybywają także wykonawcy niezwiązani z w/w podmiotami.
Nad przesłuchaniami czuwa jury, które wyłania laureatów.
Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych ma zasięg regionalny.

Organizator: Gmina Białośliwie

Miejsce wydarzenia: Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu