16.06 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Książka jest O.K.! - spotkanie autorskie z Mateuszem Wysockim

Książka jest O.K.!  - spotkanie autorskie z Mateuszem Wysockim Zanurz się w lesie po uszy” spotkanie, wspólne czytanie i warsztat artystyczny z Mateuszem Wysockim, muzykiem, autorem książek dla dzieci.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie, warsztat artystyczny i do wspólnego czytania z Mateuszem Wysockim.

Spotykamy się w sobotę, 16 czerwca br. :
•            Piła, godz. 11.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17;
•           Wiktorówko, godz. 16.00, plac przed szkołą podstawową.
Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. „Las zabaw” ze wspaniałymi ilustracjami Agaty Królak.
Niektórzy twierdzą, że w lesie nie dzieje się nic ciekawego. Bo co interesującego może być w rosnących od kilkudziesięciu lat drzewach, wiewiórkach skaczących po gałęziach i ptakach śpiewających gdzieś w górze? Tymczasem las może być poetycką inspiracją, poligonem doświadczalnym i niewyczerpanym źródłem wiedzy. To tu najlepiej szuka się grzybów, tańczy wśród liści i puszcza łódki z kory.
Mateusz Wysocki  zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami i dub techno. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA, we Włoszech i w kilku innych krajach. Związany z niezależnymi wytwórniami Minicromusic, BDTA i Monotype. Prowadzi label Pawlacz Perski. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem bajek dla dzieci. Do tej pory opublikował dwa tytuły we współpracy z Agatą Królak - „Skrytki” wydane nakładem Ładnego Halo i "Las Zabaw" w Czerwonym Koniku.
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizator : Biblioteka Publiczna w Łobżenicy.
Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Piotr Głowski, prezydent miasta Piły.

Organizator: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile

Miejsce wydarzenia: Piła, ul. Staromiejska 14