17.04 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Konferencja "Katolicka Rewolucja w Biznesie II, Moja Firma - Polska Sprawa"

Czy katolikom uda się zrewolucjonizować polską gospodarkę?

Właśnie startuje cykl bezpłatnych konferencji o mocnej nazwie „Katolicka Rewolucja w Biznesie”, który zostanie zainaugurowany w Pile. Już 17 kwietnia 2018r. Fundacja Wiara w Biznesie oraz Polska Akademia Biznesu będą zachęcały przedsiębiorców wyznających katolickie wartości do integracji, prowadzenia firm w oparciu o moralność i etykę oraz zasady Katolickiej Nauki Społecznej, a także chcą zaprezentować bezpłatne narzędzia, które mogą zaowocować zwiększeniem zysków oraz klientów.

Cykl konferencji pod hasłem Katolicka Rewolucja w Biznesie II, Moja firma – Polska sprawa! obejmie 21 miast. Organizatorzy, poza Piłą, odwiedzą jeszcze: Szczecin, Zieloną Górę, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Białystok, Warszawę, Łódź, Wrocław, Kielce, Katowice, Kraków, Mielec, Radom, Siedlce, Białą Podlaską, Lublin, Płock, Gdynię. Wydarzenia są skierowane do osób zainteresowanych światem biznesu, gospodarką, prawem i ekonomią. Oprócz edukacji w zakresie finansów, zarządzania i ekonomii, głównym celem konferencji jest szerzenie patriotyzmu gospodarczego, etyki w biznesie oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Każdy kto przyjdzie na Katolicką Rewolucję w Biznesie, będzie mógł skorzystać z wiedzy ekspertów, którym na co dzień nieobce są problemy przedsiębiorców. Podczas konferencji głos zabiorą m.in. Tomasz Sztreker – założyciel Wiary w Biznesie oraz Polskiej Akademii Biznesu, właściciel kilku firm, który w swojej pracy zawodowej doradzał ponad kilkuset firmom, prawnicy, przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris, osoby duchowne oraz właściciele firm, którzy od lat z powodzeniem prowadzą własną działalność gospodarczą w Polsce.

Moralność i etyka w prowadzeniu biznesu, po co firmie wartości chrześcijańskie i jak mogą one przyczynić się do większej stabilizacji oraz zwiększenia potencjału przedsiębiorstwa, jaki wpływ ma prowadzenie firmy na rozwój gospodarczy, zagadnienia finansowo-ekonomiczne, zagrożenia wynikające z przepisów prawa oraz możliwości zabezpieczenia się przed nimi – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas konferencji.

Konferencje mają na celu kształtowanie postaw sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości oraz uczciwości poprzez edukację z zakresu finansów, zarządzania, rachunkowości, ekonomii społecznej oraz Katolickiej Nauki Społecznej; stworzenie przestrzeni dla spotkania praktyków z teoretykami, prawników, społeczników, biznesmenów, studentów, ludzi planujących założyć działalność, a także ludzi ze świata nauki oraz Kościoła, którzy wzajemnie mogą podzielić się swoim doświadczeniem głównie z dziedziny ekonomii, problemów gospodarczych oraz rozwoju przedsiębiorczości. Ponadto organizatorzy chcą propagować patriotyzm gospodarczy jako drogę do wzajemnej współpracy, która może przyczynić się do rozwoju firmy indywidualnej jak i gospodarki krajowej.

Honorowy patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Poseł na Sejm Marta Kubiak oraz Starosta Pilski.

Konferencja w Pile odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra, udział jest bezpłatny, zapisy przez stronę:

I. Harmonogram i tematyka konferencji

9:30 – 10:00 – Rejestracja
10:00 – 10:15 – Oficjalne otwarcie - poseł na Sejm Marta Kubiak
10:15 – 11:00 – Moralność i etyka w prowadzeniu biznesu - ks. Przemysław Król
11:00 - 11:45 – Edukacja finansowa i ekonomiczna - Tomasz Sztreker
11:45 – 12:15 – Przerwa kawowa
12:15 – 13:00 – Instytut Ordo Iuris
13:00 – 13:45 – Panel Dyskusyjny- ks. Przemysław Król, przedstawiciel Instytutu Ordo Iuris, Piotr Lusina
13:45 – 14:00 – Zakończenie – Tomasz Sztreker

Organizator: Fundacja Wiara w Biznesie