09.02 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

41. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców Człopa 2017

41. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców Człopa 2017 SUBIEKTYWNIE / OBIEKTYWNIE

W przyjaznej artystom atmosferze ośrodka wypoczynkowego “Sosenka” w Człopie spotkała się grupa twórców z Piły oraz z różnych miejsc Polski, m. in. ośrodków akademickich Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Szczecina by wspólnie popracować i podyskutować nad kondycją sztuki współczesnej i pojęcia prawdy. Do refleksji i rozmów nastrajał klimat miejsca, spacery wokół jeziora i wędrówki po przepięknym lesie. Można było “naładować akumulatory” do dalszej twórczości i wymiany poglądów estetycznych, metodycznych, a także życiowych, implikujących nasze decyzje. Już na plenerze powstało wiele ciekawych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej. Są to owoce naszych spotkań, prezentacji autorskich, zupełnie indywidualnego odbioru rzeczywistości, jak i przemyśleń dotyczących roli artysty i profesora uczelni. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób wydobywać i kształtować młodych, zdolnych twórców, którzy nie zatracając własnej osobowości będą potrafili nie tylko tworzyć, ale przekładać własne doświadczenia na metodykę pracy twórczej.

Jest niezaprzeczalne, że istnieje potrzeba wymiany poglądów wśród twórców, którzy prezentują różnorodne programy artystyczne. To nas wzbogaca, przywraca równowagę w świecie, w którym choć przez kilka dni możemy obcować wspólnie i indywidualnie zarazem, kiedy jezioro jest duże, a las jeszcze bardziej przepastny, możemy usiąść przy ognisku i oddać się dyskusjom o sztuce. Wtedy przestajemy być samotni (...)
Twórcy uczestniczący w plenerze, w atmosferze obiecanego “świętego spokoju” pracowali we własnym tempie, w sposób, który pozwolił im przekazać osobisty wyraz artystyczny. Bardzo cieszy różnorodność form plastycznych, które będziemy mogli zaobserwować na wystawie (...)

komisarz artystyczny
Anna Lejba

W plenerze uczestniczyli:
Maciej Aleksandrowicz (Radzymin), Alfred Aszkiełowicz (Chodzież), Małgorzata Biała (Piła), Anna Bochenek (Toruń), Anna Lejba – komisarz pleneru (Piła), Rafał Boettner-Łubowski (Poznań), Tomasz Matusewicz (Poznań), Aleksander Migdal (Przytoczna), Lucyna Pach (Piła), Natalia Szostak (Szczecin).

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

Miejsce wydarzenia: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile