14.12 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

XXXVI rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce - zapraszamy mieszkańców Powiatu Pilskiego do udziału w rocznicowych wydarzeniach! 14 grudnia 2017, godz. 18.00
Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele Parafii pw. Świętej Rodziny w Pile, ul. Świętego Jana Bosko

14 grudnia 2017, godz. 19.00
Spotkanie z Joanną i Andrzejem Gwiazdami
w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile, ul. S. Okrzei 9

Andrzej Gwiazda (ur. 14 kwietnia 1935 w Pińczowie) – polski inżynier elektronik, związkowiec, nauczyciel akademicki, publicysta, działacz opozycji w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność”, kawaler Orderu Orła Białego.

Prezentacja albumu pt. "Anna Walentynowicz 1929-2010" - to tytuł nowego albumu IPN z ponad 300 stronami m.in. fotografii i kopii dokumentów dot. życia i dokonań słynnej bohaterki Solidarności, autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego.

14 grudnia 2017, godz. 20.00
Otwarcie wystawy fotografii Marka Lapisa pt. ”Biało-czerwona”
w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, ul. S. Okrzei 11

godz. 18.00 - warsztaty dla fotoreporterów i dziennikarzy (pokaz fotografii)

Poznański dokumentalista Marek Lapis przez dziewięć lat realizował swój projekt ”Biało-czerwona”. Wziął na warsztat polskie barwy, by ukazać przemiany, jakie zaszły w kraju.

Organizator: Region Wielkopolska NSZZ "Solidarność", Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Pile, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile, Pilscy Patrioci, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych w Pile, Stowarzyszenie Ini

Data wydarzenia: 14.12.2017 18:00 - 14.12.2017 21:00

Miejsce wydarzenia: Młodzieżowy Dom Kultury ISKRA w Pile