23.09 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

„Być jak Tygrys” spotkanie, wspólne czytanie i warsztat artystyczny z Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla dzieci Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie, warsztat artystyczny i do wspólnego czytania z Przemysławem Wechterowiczem.
Spotykamy się w piątek, 23 września br. :
•            Piła, godz. 11.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11 A,
•            Bąkowo, godz. 15.00, świetlica wiejska.
Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. „Być jak Tygrys”  ze wspaniałymi ilustracjami Emilii Dziubak.
Bycie Tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost… magiczne.

Przemysław Wechterowicz pisze książki dla dzieci, ponieważ uważa, że tylko dzieci umieją właściwie zrozumieć świat. Mieszka z Żoną w Warszawie i ma balkon z widokiem na drzewa. Snuł już historie o marzeniach („Wielkie marzenia”), o jamniku („Anastazy”), o pannie mrówce („Mrówka wychodzi za mąż”), o trudnych pytaniach („Czy można dotknąć tęczy?”), o wesołej krówce („Lukrecja”) i wyjątkowych mamach („Mama”). A ponieważ głowę ma zawsze pełną pomysłów, co jakiś czas pojawiają się nowe tytuły.
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizator : Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka w Wyrzysku.

Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły.

Organizator: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile w Pile

Data wydarzenia: 23.09.2017 11:00 - 23.09.2017 17:00