03.08 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

OZNAKUJ swój ROWER!

OZNAKUJ swój ROWER! Powiat Pilski wraz z Komendą Powiatową Policji w Pile organizuje akcję znakowania rowerów. Zainteresowanych zapraszamy 3 sierpnia, w godzinach 13:00 – 18:00. Będziemy czekać przed wejściem głównym do pilskiego Starostwa. Atrakcją dla dzieci będzie też z pewnością bardzo lubiany sierżant Pyrek.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski: Serdecznie zapraszam na akcję znakowania rowerów. Spotkajmy się jak najliczniej w czwartek, 3 sierpnia, między 13:00 a 18:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile. Czekać będą nie tylko funkcjonariusze policji, którzy fachowo oznakują dany pojazd, ale również specjaliści, gotowi do darmowego zdiagnozowania stanu posiadanego roweru. Chcemy, żeby każdy, kto tego dnia dotrze do Starostwa ze swoim sprzętem, wrócił do domu bogatszy o upominek. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną i to zarówno podczas poruszania się po ulicach czy chodnikach, jak również w przypadku zagrożeń czyhających ze strony złodziei. A nasze rowery będą bez wątpienia bezpieczniejsze, kiedy odpowiednio je oznakujemy. Jak podkreślają policjanci, w przypadku kradzieży nawet sam właściciel nie zawsze potrafi podać szczegółowych danych, dotyczących wyglądu skradzionego roweru. Dlatego znakowanie, połączone  z wykonaniem zdjęcia, które pomoże w identyfikacji pojazdu, jest tak bardzo pomocne.

3 sierpnia wystarczy dotrzeć ze swoim rowerem pod Starostwo Powiatowe przy al. Niepodległości 33/35, gdzie zostanie on w odpowiedni sposób sfotografowany. Dodatkowo na miejscu właściciel wypełni stosowną deklarację, w której znajdzie się opis charakteryzujący wygląd posiadanego sprzętu oraz jego indywidualne cechy. Za pomocą znakopisu, na rower zostanie również naniesiony numer. Zdjęcie roweru wraz z nadanym indywidualnie numerem znajdzie się w specjalnie utworzonej bazie. Dzięki tym danym, w przypadku odnalezienia roweru, policjantom będzie znacznie łatwiej dotrzeć do jego właściciela.

- Sezon rowerowy w pełni, a więc niestety rośnie prawdopodobieństwo kradzieży jednośladów. Rzeczywistość pokazuje, że jest to zagrożenie bardzo realne. Znakując rower zwiększamy nasze szanse na jego odzyskanie. Dodatkowo na każdym jednośladzie umieszczana zostanie naklejka z informacją, że pojazd jest oznakowany przez Policję. Stanowi to istotną barierę chroniącą nasz pojazd przed nieprawowitym przywłaszczeniem. Znakowanie rowerów będzie nie tylko  formą zabezpieczenia jednośladów przed przestępcą, ale również to znakomita okazja do spotkania się z mieszkańcami powiatu pilskiego i rozmów o bezpieczeństwie – mówi komendant mł. insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

Dodajmy, że w kwietniu Komenda Powiatowa Policji w Pile rozpoczęła akcję pod nazwą „Rower na zdjęciu”, której przyświeca hasło: „Rower oznakowany, przez złodziei pomijany”. Dzięki tej inicjatywie, liczba oznakowanych dwukołowców systematycznie wzrasta, choć wciąż jest stosunkowo niewielka. Akcja przy Starostwie powinna tej inicjatywie skutecznie pomóc. Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Powiat Pilski, KPP w Pile

Data wydarzenia: 03.08.2017 13:00 - 03.08.2017 18:00